Aktivity-Lyžování

Orea Resort Devět Skal

Lyžování

Připravili jsme pro vás informace o možnostech běžeckého a sjezdového lyžování v okolí OREA Resortu Devět Skal do 25 kilometrů.

 

Sjezdové lyžování

V blízkém okolí OREA Resortu Devět Skal si můžete zalyžovat v lyžařských areálech Ski Areál Jimramov (vzdálenost zhruba 11 kilometrů), Ski Areál Svratka (vzdálenost zhruba šest kilometrů) či Ski Areál Harusák (vzdálenost 18 kilometrů). V lyžařském areálu Jimramov můžete využít sjezdovku o délce 600 metrů a převýšení 90 metrů. Dalším tipem je sjezdovka ve Ski areálu Svratka, která uspokojí svými parametry jak děti a začátečníky, tak i náročnější sjezdaře. Převýšení činí 82 metrů, délka sjezdovky je 400 metrů. Třetí možností je Ski Areál Harusák, sjezdovka na Harusově kopci je dlouhá 550 metrů, převýšení dosahuje 110 metrů. Horní stanice se vzpíná ve 734 metrech nadmořské výšky. Svah obsluhuje lanová dráha Leitner S2 v délce 490 metrů a za hodinu přepraví až 1 400 lidí. Kopec je zasněžován po celou sezónu moderními sněžnými děly a je upravován rolbou Kässbohrer PB 300. Celá sjezdovka je osvětlená, a proto si můžete v klidu užít i večerní lyžování. Pro děti je k dispozici i lanový vlek, u kterého je umístěna i lyžařská škola. Lano je dlouhé 30 metrů a najdete jej hned pod nástupní stanicí sedačky.

 

Chcete využít 10% slevu? Stačí v rámci vašeho pobytu na Devíti Skalách přijít k nám na recepci, kde vám náš personál poskytne slevový voucher do Ski Areálu Harusák.

 

Běžkařské lyžování

Ani příznivci běžkařského lyžování nepřijdou zkrátka. Běžkařský okruh leží v těsné blízkosti Nového Města na Moravě a skládá se ze dvou částí – z okruhu U Medinu, který má délku 2,2 km, a navazující části okolo Brožkova vrchu, která měří 1,8 km. Okruh se upravuje pro klasiku i bruslení. Ostatní novoměstské trasy jsou upravovány jednou až dvakrát týdně, zejména před víkendem, a to pouze pro klasiku.

Sport a volný čas

Pro sport a volný čas využijte multifunkční sportoviště, které najdete přímo v resortu. Zahrát si můžete i ping-pong nebo billiárd.

Minigolf

Těsně vedle hotelu se nachází hřiště minigolfu. V letních měsících je minigolf v provozu neomezeně.

 

Billiárd

Billiárdový stůl je umístěn v části nad recepcí. Billiárd je v provozu denně neomezeně.

 

Stolní tenis

Stůl na stolní tenis je umístěn v jednom z našich salonků. Stolní tenis je v provozu denně neomezeně.

 

Turistika, cykloturistika

Z turistických a cyklistických tras vedoucích v těsné blízkosti hotelu si jistě vyberete. K radosti z pohybu Vám kromě dobře zvolené obuvi výborně poslouží i trekingové hole, které si můžete za poplatek vypůjčit v recepci hotelu. V hotelu je Vám k dispozici také půjčovna horských kol, která je v provozu každý den v období letní sezóny.

 

Lyžování

V zimě můžete využít strojově upravované tratě pro běžecké lyžování a menší sjezdové tratě (nejbližší je ve Svratce, cca 6 km, dále v Novém Jimramově a v Novém Městě na Moravě dokonce najdete sedačkovou lanovku).

 

Rezervace sportoviště:
Recepce hotelu
Tel.: +420 566 585 111
Email: recepce.9skal@orea.cz

Animační programy

Orea Resort Devět Skal – vaše rodinná dovolená na Vysočině

OREA Resort Devět Skal – vaše rodinná dovolená na Vysočině

Vaše děti se u nás rozhodně nudit nebudou, mají u nás o zábavu postaráno od samého rána. Předem však upozorňujeme, že se jim tu bude líbit natolik, že je budete muset přemlouvat domů.

V dětském klubu jsme pro ně nachystali plno kreativních her a zábavních činností. Nezapomněli jsme ani na dospělé. Pro ty máme připravené sportovní aktivity a soutěže. Záleží pouze na vás a vašich dětech co si vyberete.

V hlavní letní sezóně (1. 7. až 31. 8. 2022) je dětský klub otevřen od úterý do neděle v čase od 9.00 do 20.00 hodin.

V jarní sezóně od 1. 4. do 30. 6. 2022 a mimo hlavní sezonu od 1. 9. do 31. 12. 2022 jsou pro vaše děti připraveny animační programy ve vybraných víkendech a o prázdninách.
Mimo hlavní sezonu a na jaře naše animační programy probíhají v pátek od 17.00 do 20.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 11.30 hodin, dále pak mezi 15.00 až 18.00 hodinou.

Večerní program je od 19.00 hodin ve znamení Disko hrátek s liškou Eliškou.

Aktuální program naleznete na informačních tabulích u recepce hotelu.

Těšíme se na vás,

Váš Český Animační Tým a tým OREA Resortu Devět Skal

Cykloturistika

V hotelu je vám k dispozici půjčovna horských kol a koloběžek, která je v provozu každý den v období letní sezóny. Kola a koloběžky si zde můžete vypůjčit jak na hodinu, tak na celý den.

 

ÚDOLÍM FRYŠÁVKY

Charakteristika: kratší výlet v okolí Jimramova a Sněžného. Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi.
Trasa: Jimramov – Líšná – Sněžné – Krátká – Kadov – Přední Koníkov – Míchov – Jimramovské Pavlovice – Jimramov
Délka trasy: 17,5 km
Náročnost: mírně náročná

 

ZA PRAMENY A HLUBOKÝMI LESY

Charakteristika: rodinný výlet centrální oblastí Žďárských vrchů
Trasa: Tři Studně – Stříbrná studánka – Herálec – Křižánky – Plaňkovka – Milovy – Blatky – Kadov – Fryšava – Tři Studně
Délka trasy: 34,5 km
Náročnost: středně náročná

 

VÝHLEDY NOVOMĚSTSKÁ

Charakteristika: profilově náročnější výlet s krásnými výhledy do krajiny
Trasa: Sněžné – Kuklík – Odranec – Věcov – Míchov – Jimramovské Pavlovice – Jimramov – Javorek – Daňkovice – Buchtův Kopec – Kučerův mlýn – Březiny – Milovy – Samotín – Krátká – Sněžné
Délka trasy: 40,3 km
Náročnost: náročná

 

SINGLETRACKY – CYKLO ARÉNA VYSOČINA

V září roku 2014 byly veřejnosti otevřeny specializované trasy pro horská kola – singletracky. Nacházejí se v lese Ochoza. Najdete zde trasy různých obtížností – technicky nenáročné, zábavné a bezpečné stezky pro děti, stezky pro handicapované, které jsou sjízdné na kolečkovém křesle.

Současně jsou zde i velmi náročné stezky pro zkušené bikery, které svojí obtížností vycházejí z aktuálních trendů stavby tratí ve Světovém poháru horských kol.

 

Zdroj: všechny popisy tras a obrázky pocházejí z www.nmnm.eu

Běhání

Běžci si u nás také přijdou na své.

 

Máme pro vás několik prověřených tras. Stačí jen načíst QR kód a vyběhnout.

Turistické tipy

Poznejte okolí resortu, který leží v krásné krajině Ždárských vrchů. Vydejte se na vrchol Devět skal nebo navštivte hrad Pernštejn. Své kouzlo má i poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.
 

DEVĚT SKAL

Devět skal (836 m) je nejvyšší vrchol Žďárských vrchů a druhý nejvyšší vrchol celé Českomoravské vrchoviny. V roce 1976 byl vyhlášen přírodní památkou.

 

JAPONSKÁ ZAHRADA SNĚŽNÉ

Japonská zahrada pana Šimona začala vznikat již v roce 1996, v současné době má rozlohu cca 70 x 80 m. Japonský styl příjemně kontrastuje s krajinným rázem Vysočiny. Vzdálenost od hotelu cca 4 km.

 

GALERIE SNĚŽNÉ

Galerie tvorby umělců Vysočiny ve Sněžném (cca 4 km od hotelu).

 

MALÍNSKÁ SKÁLA, ČTYŘI PALICE, MILOVSKÉ PERNIČKY, BÍLÁ SKÁLA, ČERNÁ SKÁLA, DRÁTENICKÁ SKÁLA, LISOVSKÁ SKÁLA

Další vrcholy Žďárských vrchů. Jedná se o rulové skalní útvary, některé využívané i horolezci. Všechny skály jsou dosažitelné po turisticky značených trasách s výchozím bodem u Milovské restaurace, kde je umístěn rozcestník a mapa okolí (u autobusové zastávky).

 

VESNICKÁ PAMÁTKOVÁ REZERVACE KRÁTKÁ

Ves vznikla v roce 1727 a její založení bylo spojeno s prosperující těžbou železné rudy. Jedná se o soubor lidových staveb a patří k jednomu z nejhodnotnějších celků lidové architektury. Vzdálenost od hotelu je cca 6 km.

Je tu vybudovaná krátká nenáročná naučná trasa s patnácti zastaveními. Všechna stavení jsou stále obývána a všechny objekty využívány. Obec má 24 stálých obyvatel a dále se nerozšiřuje, takže nová výstavba nenarušuje původní ráz vesnice.

 

SOCHY MICHALA OLŠIAKA

Sochy jsou rozmístěny ve Žďáru nad Sázavou a okolních obcích: Hamry nad Sázavou, Obyčtov, Poděšín, Polnička, Račín, Škrdlovice, Tři Studně. Jedná se o betonové nebo pískovcové sochy v nadživotní velikosti, které jsou citlivě začleněny do přírody. Nejbližší sochy – Výr u obce Tři Studně (cca 9 km) a Hraniční kámen u Pilské nádrže ve Žďáru nad Sázavou (cca 25 km od hotelu), který je doplněný sochami Orlice a Lva.

 

ZELENÁ HORA – POUTNÍ KOSTEL SV. JANA NEPOMUCKÉHO

Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře (Green Hill) byl postaven v letech 1719 a 1722 podle plánů Jana Blažeje Santiniho Aichla z iniciativy Václava Vejmluvy, významného opat cisterciáckého kláštera. Kostel je jednou z nejvyšších kusy barokní gotiky v Evropě. Poutní areál byl přidán do UNESCO dědictví UNESCO v roce 1994. Poutní kostel sv.Jana Nepomuckého na Zelené hoře byl vrácen do majetku kostela – Římskokatolická farnost Žďár nad Sázavou II v srpnu 2014, po dlouhém období 50 let.

 

HRAD PERNŠTEJN

Mimořádně zachovalý středověký hrad byl základnou pánů z Pernštejna.

 

HORÁCKÁ GALERIE

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě sídlí v prostorách bývalého renesančního zámku na Vratislavově náměstí. Zámek dal vystavět na sklonku 16. století Vilém Dubský z Třebomyslic. Budova byla v následujících stoletích několikrát poškozena a poté opravena, její konečná podoba v novorenesančním slohu je z roku 1874.

Založení Horácké galerie se datuje k dubnu roku 1964. První výstavní prostory se nacházely ve druhém patře dnešní radnice, stálá expozice byla instalována ve dvou sálech novoměstského zámku. V roce 1972 byl pro potřeby galerie získán celý zámecký areál. Horácká galerie dnes svojí působností přesahuje hranice regionu.

Ve svém sbírkovém programu se galerie zaměřuje na dokumentaci děl nejvýznamnějších osobností regionálního umění v konfrontaci s českým výtvarným uměním. Rozsáhlé soubory pozůstalostí J. Laudy, J. Mařatky, V. Makovského, L. Martínka, K. Pokorného, J. Štursy a jiných autorů byly získány darem nebo odkazem umělců. Součástí sbírkového fondu je soustředěná kolekce hutního skla ze 60. a 70. let minulého století, pocházející z produkce známé sklárny ve Škrdlovicích u Žďáru nad Sázavou.

 

MUZEUM NOVÉ GENERACE

Muzeum nové generace není jen muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera a dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou. Zažijte jedinečnou atmosféru týkající se historie, života, tvořivosti a krásné žďárské přírody.

 

PEKLO ČERTOVINA

V lesích na Čertovině u Hlinska vyrostl unikátní projekt PEKLO.

 

OBŘÍ MODELOVÉ KOLEJIŠTĚ „HO“ S NÁMĚTEM VYSOČINY

V suterénu kulturního domu ve Žďáru nad Sázavou jsou k vidění známé železniční stanice, mosty, viadukty a kulturní památky. Součástí expozice je i modelářská prodejna.

 

SKI AREÁL JIMRAMOV

SKI Areál Jimramov se nachází na severních svazích obce Nový Jimramov. Svojí rozlehlostí, členitostí a množství využití tras pro sjezd je naprosto ojedinělý na Vysočině. Poskytuje výborné lyžařské prostředí jak pro náročné lyžaře, tak i pro naprosté začátečníky. Na vysoké úrovni je zde udržován snowpark, 800m dlouhá skicrossová trať Kanada a velmi oceňovaná je i možnost freestylového lyžování. Na hlavním svahu lze vzhledem k jeho šířce a profilu velmi dobře praktikovat carvingové lyžování. Areál nešetří výhledy na jednu z nejkrásnějších částí Vysočiny.

Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste se k odběru našich novinek a zůstaňte s námi v kontaktu

Online booking